top of page

INDIVIDUÁLNÍ LEKCE JÓGOVÉ TERAPIE A FUNKČNÍHO POHYBU
 
PRO TĚHOTNÉ A PO PORODU

 

Těhotenská jóga

Na lekcích získáte:

  • individuální pohybovou terapii, návody a cvičení na míru

  • odnesete si tipy do běžného života

  • najdete úlevu od bolesti

  • propojíte cvičení s každodenními návyky

  • cvičení a návody ke gravidjóze, józe po porodu a zdravému pohybu

  • záznam lekce pro domácí využití 
     

INDIVIDUÁLNÍ LEKCE zaměřené na:

 

PÁNEVNÍ DNO

PREVENCI A LÉČBU DIASTÁZ
ZDRAVÁ ZÁDA

LÉČBA A PREVENCE SKOLIÓZY

LÉČBA A PREVENCE po výhřezu ploténky

​HSSP A SÍLU STŘEDU

OBNOVU SVALOVÉ ROVNOVÁHY A KONDICE

ŘEŠENÍ SPECIFICKÝCH SITUACÍ V TĚHOTENSTVÍ

​​

​V lekcích se propojují přístupy inspirované fyzioterapií, DNS, SM systém, prvky zdravého pohybu, Feldenkraisovou metodou a jógovou terapií.

Lekce probíhají na Praze 10 i online.


 

LEKCEMI VÁS PROVEDE​

 

Mgr. Anna Perglová

Magistra ošetřovatelství se specializací na klinické obory a psychologii, certifikovaná lektorka jógy II. stupně a  lektorka SM systému, studuje jógovou terapii, věnuje se ženám po porodu, pravidelně navštěvuje kurzy a workshopy zaměřené na funkční pohybový aparát a přístupy založené na sebezkoumání pohybových vzorců u sportovců i v běžném denním životě. Každý den je fascinována nekonečnými možnostmi, které nám lidské tělo i duše nabízí. Velkou část své praxe věnuje těhotným a ženám po porodu, práci s HSSP, pánevním dnem, diastázou a degenerativním onemocněním páteře a pohybového aparátu.

E49327E0-F749-4358-9DAB-F39DA23A4560.jpg

CENÍK

CENÍK SOUKROMÝCH LEKCÍ 

Lekce v délce 60 minut 

1 lekce | 1 500 Kč 

 

předplatné 5 lekcí / 6750 Kč | 1350 Kč /lekce

předplatné 10 lekcí / 12 000 Kč | 1200 Kč/lekce

předplatné 15 lekcí / 16 500 Kč | 1100 Kč/lekce

předplatné 20 lekcí / 20 000 Kč | 1000 Kč/lekce

         

  • V ceně jsou zahrnuty i materiály pro domácí praxi a telefonická konzultace

  • Při objednání přes MUDr. Janu Capkovou AKČNÍ CENA na první lekci s 20% slevou

  • na lekce lze využívat příspěvky na pohybové a rekondiční aktivity od ZP

Informace pro objednávání soukromých lekcí:

  • lekce probíhají na adrese klienta, venku nebo on-line 

  • ceny jsou platné pro lekce na Praze 10, při delší vzdálenosti je účtován příplatek cesty

  • pokud lekce probíhá v Hector sport centrum příplatek 300,- 

  • při zrušení lekce méně než 48 hodin předem je účtován 100% storno poplatek, pokud lekci zruším já méně než 48 hod předem, náleží Vám 1 lekce zdarma

JÓGA A FUNKČNÍ POHYB V TĚHOTENSTVÍ

A PO PORODU 

Lidské tělo nemá stereotypní chování, které lze obecně použít pro všechny. Tělo reaguje rozdílně v rámci mnoha faktorů: genetika, pohlaví, rozdílnost tkání, strukturální faktory, individuální způsob držení těla, pohybových vzorů, velikost svalové síly, životního stylu (úrovně aktivity, sedavý způsob chování, strava, spánek, vitalita) a psychické faktory. 

 

V rámci individuálních lekcí bude naší snahou rozvíjet empatii k lidskému tělu a uvědomění proč daný pohyb děláme a co tím chceme dosáhnout. Prozkoumáme, co nás spojuje - co odděluje, jak si rozumíme (nejen) s jógovými pozicemi. Jak je využíváme ve své praxi s klienty a v běžném denním životě. S jemností a hravostí budeme pozorovat naše rozsahy, hranice, uvolnění i individualitu každého z nás. Ukážeme si, že stejná pozice má pro každého jiný význam... Společně tak zakusíme živý, dynamický, holistický přístup k lidskému organismu a pohybu. Budeme rozvíjet a probouzet vnitřní sílu cestou k integritě. 

 

V blocích se propojují přístupy inspirované prací Liz Koch, Katy Bowman, Diane Lee, Lely C. Carney, Jill Miller, fyzioterapií, DNS, spirální dynamikou, Feldenkraisovou metodou, Continum Movement a jógovou terapií, jsou ovlivněné i studiem učitelského výcviku Jóga jako vědomá cesta.

 

HSSP a bederní svaly, aneb síla středu

 

Pohyb, jako jeden z nejrozšířenějších jevů v živé přírodě je univerzálním prostředkem seberealizace i přímého kontaktu s okolním světem. Tělesným pohybem jsme provázeni na každém kroku. Člověk chodí, plave, tančí... Tanec je formou protahování a běh je formou tance. Ať už je to jóga nebo kickbox, pohyb je vždy iniciován z dynamického jádra. Je to kombinace somatického vědomí, emocionálního projevu a vědomého záměru, který přináší smysl a soudržnost lidskému pohybu. Zrání v jakékoli formě nebo disciplíně pohybu zahrnuje všechny aspekty sebe sama. Pokud se tak opakovaně zabýváme jen jedním sportem, cvičením nebo pohybem, náš systém uzamkneme vytvořením omezené skupiny svalů a nervových drah. Omezení pohybu, odrážející se v opakujících se činnostech, nakonec definuje naše tělo a tím se zvyšuje pravděpodobnost zranění. Přepínání se nás vede k vyčerpanosti a zapšklosti, zatímco pohyb z pružného, dynamického jádra je volnou výměnou energie, která vyvěrá zevnitř. Fluidní, pružné, dynamické jádro nám pomáhá objasnit hranice osobní i s okolím. 

 

Okruh slouží pro pochopení středu těla jako funkčního celku, bez odděleného segmentu, pro pochopení pohybu z pružného a dynamického jádra. Pro přiblížení, jak cvičit při bolestech zad, skolióze, migrénách, hypermobilitě, bolestech kyčlí a ostatních kloubů.

 PÁNEVNÍ DNO, aneb ženské zdraví 

Slyšíme o něm mnoho, a přesto často zjistíme, že v lekcích ženy neví, co to přesně je a jak to funguje? Jak si ho uvědomit a nacítit, natož ho dokázat zapojovat a uvolňovat? Pánevní dno je oblast, kterou mnohdy nejen při cvičení, ale v běžném životě nevnímáme tak snadno jako chodidla, a přitom je s touto klenbou a dalšími úzce spojeno (bránice, čelisti, dnem lebečním i očima, ušima a nosem). Názorně si ukážeme a vyzkoušíme, jak funguje, anebo nefunguje? Zkusíme si přístupy, ke zvědomení tělesných, emočních i energetických prožitků v jeho oblasti. 

 DIASTÁZA | mýty, omyly a pravdy 

Jakou roli hraje v našem životě, jak stojíme, chodíme, nosíme, sedíme, zvedáme, cvičíme? ... s dětmi nebo bez... Co na to naše tělo? A jak diastáza souvisí s kojením? Jaké další faktory hrají roly v nápravě diastázy? Může ovlivnit diastázu naše výživa a životní styl? Je opravdu potřeba každou diastázu napravovat? To vše zakusíme v bloku věnovaném diastáze – cviky a jejich pozorováním a zakoušením sami zjistíme, co je a není vhodné pro její prevenci nebo nápravu již vzniklé diastázy.

bottom of page